Parcel template

Цей проект був створений за допомогою Parcel. Щоб ознайомитися з додатковими можливостями та налаштуваннями, звернися до документації.

Підготовка нового проекту

  1. Переконайся, що на комп'ютері встановлена LTS-версія Node.js. Якщо потрібно, завантаж і встанови.
  2. Склонуй цей репозиторій.
  3. Зміни назву теки з parcel-project-template на назву свого проекту.
  4. Створи новий порожній репозиторій на GitHub.
  5. Відкрий проект в VSCode, запусти термінал та пов'яжи проект з GitHub-репозиторієм за інструкцією..
  6. Встанови залежності проекту в терміналі за допомогою команди npm install .
  7. Запусти режим розробки, виконавши команду npm start.
  8. Перейди в браузері за адресою http://localhost:1234. Ця сторінка буде автоматично перезавантажуватися після збереження змін у файлах проекту.

Файли та папки

  • Усі файли стилів паршалів повинні знаходитися у папці src/sass та імпортуватися в файли стилів сторінок. Наприклад, для index.html файл стилів має назву index.scss.
  • Зображення слід додавати в папку src/images. Збірник оптимізує їх, але тільки при розгортанні продакшн-версії проекту. Все це відбувається в хмарі, щоб не навантажувати твій комп'ютер, оскільки на слабких машинах це може зайняти багато часу.

Деплой

Для налаштування деплою проекту необхідно виконати кілька додаткових кроків з налаштування твого репозиторію. Зайди в розділ Settings і в підрозділі Actions вибери пункт General.

GitHub actions settings

Прокрутіть сторінку до останньої секції, у якій переконайтеся, що обрані параметри як на наступному зображенні, і натисніть Save. Без цих налаштувань збірці буде недостатньо прав для автоматизації процесу деплою.

GitHub actions settings

Продакшн-версія проекту буде автоматично збиратися та розгортатися на GitHub Pages у гілку gh-pages кожен раз, коли гілка main оновлюється. Наприклад, після прямого пушу або прийнятого пул-реквеста. Для цього потрібно змінити поле homepage та сценарій build в файлі package.json, замінивши your_username та your_repo_name на власні дані, та відправити зміни на GitHub.

"homepage": "https://your_username.github.io/your_repo_name/",
"scripts": {
  "build": "parcel build src/*.html --public-url /your_repo_name/"
},

Далі потрібно перейти до налаштувань репозиторія на GitHub (Settings > Pages) та встановити розгортання продакшн-версії файлів з папки /root у гілці gh-pages, якщо цього не було зроблено автоматично.

GitHub Pages settings

Статус деплою

Статус деплою останнього коміту відображається іконкою біля його ідентифікатора.

  • Жовтий колір - виконується збірка та деплой проекту.
  • Зелений колір - деплой завершився успішно.
  • Червоний колір - під час лінтування, збірки або деплою сталася помилка. Додаткову інформацію про статус можна переглянути, натиснувши на іконку та перейшовши за посиланням Details в спливаючому вікні.

Deployment status

Жива сторінка

За деякий час, зазвичай декілька хвилин, ви зможете переглянути живу сторінку, перейшовши за адресою, яка вказана у відредагованому властивості homepage. Наприклад, ось посилання на живу версію цього репозиторію.

https://goitacademy.github.io/parcel-project-template.

Якщо відкривається порожня сторінка, переконайся, що в закладці Console немає помилок, пов'язаних з неправильними шляхами до CSS та JS файлів проекту (404). Ймовірно, в тебе неправильне значення властивості homepage або скрипту build у файлі package.json.

Як це працює

How it works

  1. Після кожного пушу в гілку main GitHub-репозиторію запускається спеціальний скрипт (GitHub Action) з файлу .github/workflows/deploy.yml.
  2. ВВсі файли репозиторію копіюються на сервер, де проект ініціалізується та проходить збірку перед деплоєм.
  3. Якщо всі кроки виконані успішно, зібрана продакшн версія файлів проекту відправляється в гілку gh-pages. У разі невдачі в лозі виконання скрипта буде вказано, в чому проблема.