/ASDlabs-First-semester

These are labs from the first semester

Primary LanguageCMIT LicenseMIT

ASDlabs-First-semester

These are labs from the first to the second semester

Лабораторна робота №1

Завдання : задано дійсне число Х. Визначити значення заданої з варіантом кусочно-безперервної функції у(х), якщо існує, або вивести на екран повідомлення про неіснування функції для заданого х.

  1. У програмі дозволяється використовувати тільки одиничні операції порівняння (=,<>,<,<=,>,>=) і не дозволяється використовувати булеві операції (not, and,or);
  2. У програмі необхідно обов’язково використати булеві (логічні) операції (not, and,or); використання булевих операцій не повинно бути надлишковим.

изображение

Лабораторна робота №2

  1. Задане натуральне число n. Вирахувати значення заданої формули за варіантом.
  2. Для вирішення задачі написати дві програми:
  1. перша програма повинна використовувати для обчислення формули вкладені цикли;
  2. друга програма повинна виконати обчислення формули за допомогою одного циклу з використанням методу динамічного програмування.
  1. Виконати розрахунок кількості операцій для кожного з алгоритмів за методикою, викладеною на лекції, додавши до неї підрахунок кількості викликів стандартних функцій.
  2. Програма має правильно вирішувати поставлену задачу при будь-якому заданому n, для якого результат обчислення може бути коректно представлений типом double
  3. Результуючі дані вивести у форматі з сімома знаками після крапки.

изображение

Лабораторна робота №3

  1. Оскільки екран монітора має площинні координати так само, як і двовимірний масив (матриця), але, на відміну від останнього, надає можливість візуально спостерігати виконання способу обходу, дана лабораторна робота виконується в координатах екрану монітора (дивись методичні вказівки до виконання даної лабораторної роботи).
  2. Завданням даної лабораторної роботи є виконання заданого за варіантом способу обходу на екрані монітору в текстовому режимі, проставляючи довільний символ клавіатури (наприклад ‘*’) у порядку заданого способу обходу.
  3. Оскільки при виводі символу у правий ніжній кут екрану відбувається зсув зображення на один рядок вгору (якщо тільки не використовується прямий доступ до відеопам’яті), останній рядок екрану монітора при виконанні завдання заповнювати не треба.

изображение

Лабораторна робота №2.1

  1. Написати програму розв’язання задачі пошуку(за варіантом) у двовимірному масиві (матриці) методом двійкового пошуку. Алгоритм двійкового пошуку задається варіантом завдання.
  2. Розміри матриці m та n взяти самостійно у межах від 7 до 10.
  3. При тестуванні програми необхідно підбирати такі вхідні набори початкових значень матриці, щоб можна було легко відстежити коректність виконання пошуку і ця коректність була б протестована для всіх можливих випадків. З метою тестування дозволяється використовувати матриці меншого розміру

изображение

Лабораторна робота №2.2

  1. Задано двовимірний масив (матрицю) цілих чисел A[m,n] або A[n,n], де m та n – натуральні числа (константи), що визначають розміри двовимірного масиву. Виконати сортування цього масиву або заданої за варіантом його частини у заданому порядку заданим алгоритмом (методом). Сортування повинно бути виконано безпосередньо у двовимірному масиві «на тому ж місці», тобто без перезаписування масиву та/або його будь-якої частини до інших одно- або двовимірних масивів, а також без використання спискових структур даних.
  2. Розміри матриці m та n взяти самостійно у межах від 7 до 10.
  3. При тестуванні програми необхідно підбирати такі вхідні набори початкових значень матриці, щоб можна було легко відстежити коректність виконання сортування і ця коректність була б протестована для всіх можливих випадків. З метою тестування дозволяється використовувати матриці меншого розміру.

Варіант № 20

Задано квадратну двовимірний масив (матрицю) цілих чисел A[n,n]. Відсортувати побічну діагональ масиву методом вибору за незбільшенням