Projekat PWEB 2014
- Potrudite se da kod bude lepo formatiran i pregledan
- Za indentaciju koristiti space (ne tabove) i to tacno 4 space-a po nivou indendacije. VAZNO!
- Svi staticki fajlovi (slike, css, javascript...) treba da se nalaze u static folderu
- Za imenovanje svih fajlova (.php, .html, .js, ...) koristiti notaciju malim slovima sa donjom crtom (underscore) kao separatorom
- Svakoj stranici u aplikaciji odgovara ISTOIMENI .js fajl u folderu static/scripts koji sadrzi angular kontroler za tu stranu. Svakoj strani odgovara tacno jedan angular kontroler. Na primer za stranicu unos.php postoji fajl static/scripts/unos.js koji sadrzi unosController
- Eksterne biblioteke i moduli se nalaze u static/scripts/libs
- Koristiti odgovarajuce funkcije za logovanje u konzolu u odgovarajucim slucajevima. Npr console.error za greske, console.info za informacije.
- Izbegavati globalne funkcije, ponavljanje, importovanje skriptova pre nego sto su neophodni, koristiti angular, module i kontrolere.
- U folderu languages se nalaze prevodi za podrzane jezike. Svakom jeziku odgovara jedan JSON fajl. Svaki unos unutar JSON-a je oblika "kljuc_stringa": "prevod_stringa".
- Za svaki string u interfejsu za koji je neophodno da bude visejezican koristiti angular objekat tr na sledeci nacin: {{ tr.kljuc_stringa }} koji ce automatski biti zamenjen prevodom na odgovarajuci jezik.
- Popunjavati JSON fajlove prevodima po potrebi.