Repozytorium zawiera szablon pracy dyplomowej w LateXu: inżynierskiej oraz magisterskiej - przeznaczony dla Wydziału EiTI Politechniki Warszawskiej.
Szablon został zatwierdzony przez niektóre Instytuty wydziału EiTI do oficjalnego użytku; na dzień 17.01.2020 jest to Instytut Informatyki [klik]. W trakcie realizacji są ustalenia z pozostałymi instytutami oraz podniesienie szablonu do rangi ogólnowydziałowego. Więcej informacji na ten temat znajduje się w encyklopedii projektu.
Szablon zawiera wszystkie wymagane przepisami elementy: stronę tytułową, streszczenia, deklarację o autorstwie. Formatowanie poszczególnych sekcji jest wynikiem ustaleń z Instytutami. W dokumencie zawarte są również przykładowe fragmenty kodu, m. in:
- bibliografia, zawierająca różne typy źródeł: artykuł, książka lub jej fragment, raport, specyfikacja techniczna, repozytorium kodu;
- fragment kodu źródłowego programu;
- wykaz symboli i skrótów, spis rysunków, tabel oraz załączników;
i wiele innych.
Szablon jest dostępny na platformie webowej Overleaf, co umożliwia korzystanie z niego bez konieczności instalacji TeXa na własnej maszynie. Jest to najprostsza i rekomendowana metoda korzystania z szablonu.
Czasem może się zdarzyć, że wersja dostępna na Overleafie jest nieco starsza niż ta znajdująca się na GitHubie. Wynika to z długotrwałego procesu aktualizacji tj. ręcznego zatwierdzania każdej zmiany przez pracowników Overleafa. Informacje nt. bieżącego statusu szablonu znajdują się zawsze w encyklopedii projektu.
Jeżeli chcesz korzystać z najnowszej wersji szablonu, możesz ją pobrać w zakładce Releases. Aby skompilować szablon na własnej maszynie należy zainstalować sobie LaTeXa:
Po zainstalowaniu LateXa, należy wyposażyć się jeszcze w IDE/edytor. Dostępne są dwa edytory: TeX Studio oraz VS Code. Możliwa jest również kompilacja z linii poleceń za pomocą Makefile.
Szczegółowe informacje nt. samodzielnej kompilacji szablonu i rozwiązania ew. problemów znajdują w encyklopedii projektu.
Szablon od wersji 2.0.0 można stosować zarówno w języku polskim jak i angielskim. W celu wyboru języka, w pliku main.tex stosujemy komendę:
\langpol
dla prac w języku polskim, lub
\langeng
dla prac w języku angielskim.
Preferowanym kanałem zgłaszania problemów z szablonem są issues-y na GitHubie. Pisz tam, jeżeli masz jakiś problem.
Informacje dla osób zainteresowanych rozwijaniem szablonu znajdują się w encyklopedii projektu.
Copyleft © Artur M. Brodzki 2019-2020. Loosely based on EiTI-Szablon by Piotr Woźniak. All wrongs reserved.